Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim

Üretim Tarihi

Fiyata Göre

Otomobil ve Hafif Ticari Aküleri

0 Sonuç bulundu.

Otomobil ve Hafif Ticari Akü Çeşitleri

Araçların yol performansını artıran en önemli bileşenlerden biri akülerdir. Kullandığınız akü, aracınız için yeterli gücü sağlayabilmelidir. Farklı kullanım amaçlarına göre çeşitli özelliklerde ve güçlerde aküler de bulunmaktadır. Otomobil ve hafif ticari aküler trafik, uzun yol ve şehir içi kullanım düşünülerek üretilmektedir.

Otomobil ve hafif ticari araçlarda kullanımı uygun olan ve gelişmiş teknoloji ile üretilen start-stop aküler, normal akülere göre daha uzun ömürlüdür. Kısa sürede şarj olmasının yanı sıra maliyeti de daha fazladır. Motor, pasif bir haldeyken start-stop akü sayesinde marş motoru akünün deşarj olmasının önüne geçer. Böylelikle enerji geri kazanılır ve akü tekrar şarj edilir. Siz de aracınıza uygun bir akü seçimi ile sürüş kalitenizi maksimum düzeye çıkarabilir, aracınızdan yüksek performans elde edebilirsiniz.

Akü Çeşitleri

Oto akü çeşitleri kurşun, nikel kadmiyum ve nikel demir gibi metal cinslerine göre ayrılmaktadır. En çok tercih edilen kurşun-asit aküleri ise sulu ve kuru olarak iki şekilde sunulmaktadır. Sulu aküler; otomotiv marş aküleri, traksiyoner sulu aküleri ve stasyoner sulu aküleri şeklinde tercihinize sunulur. Kuru aküler ise AGM ve jel olarak iki çeşitte karşınıza çıkar. Siz de sayfamızda bulunan Mutlu, Varta ve daha pek çok markanın akü çeşidine online alışveriş kataloğumuzdan ulaşabilir, aracınıza uygun olan aküyü satın alabilirsiniz.

Aracınız için akü seçimi yaparken birtakım noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kapasite ve marş gücü de bu noktalardan biridir. Örneğin akünün üzerinde 40 Ah ve 450 amper yazıyorsa, 40 ürünün kaç amper saatlik kapasiteye sahip olduğunu, 450 de akünün marş basma gücünü ifade etmektedir. Tüm bu kriterler doğrultusunda siz de aracınızla uyum gösteren aküyü sayfamız üzerinden bularak sipariş verebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Otomobil ve Hafif Ticari Akü Fiyatları

Otomobil akülerinin ömrü belirli bir kullanım süresinden sonra dolmaktadır. Ayrıca kullanım ömürleri marş ve kullanım koşullarına göre de değişmektedir. Kullandığınız akünün ömrü dolduğunda yeni bir akü satın alarak otomobil akü değişimi yapabilirsiniz. Bu noktada aracınızın bakımını aksatmayarak performansını maksimum düzeyde devam ettirebilirsiniz. Akü değişim sırasında kaputu açarak akünün yerini tespit etmeniz ve önce eksi sonra artı kutupları sökmeniz gerekmektedir. Akü uçlarını temizledikten sonra yeni aküyü yerleştirmeniz büyük dikkat istemektedir. Yeni aküyü yerleştirirken de önce artı kutup sonra eksi kutup bağlanır.

Akülerinizin ömrünü uzatmak için dikkat edebileceğiniz birkaç nokta bulunmaktadır. Aracınızı uzun süreli park halinde bırakmamak, araç çalışmıyor haldeyse farları kapatmak gibi küçük detaylar akülerinizin ömrünü uzatacaktır. Sayfamızda bütçenize uygun olarak beğeninize sunulan otomobil aküsü fiyatları ise akü boyutu, akünün şarj edilebilir olup olmadığı, amper gücü ve üretici marka gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Siz de Lastik Borsası’nın zengin ürün çeşitliliği arasından aracınıza uygun bir akü seçerek sayfamızın hızlı teslimat ayrıcalığıyla satın aldığınız ürüne hemen erişebilirsiniz.