Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Yağ Tipi
SAE Viskozite
Miktar
Fiyata Göre
Min: - Max:

0W-30

0W-30 Motor Yağı Çeşitleri

Motor, taşıt içerisinde bulunan diğer mekanizmalarla kombinasyonlu bir halde çalışır. Bu kombinasyon yüzünden motor içerisindeki bazı parçalar birbirine sürter ve aşınmaya sebep olur. Motor yağları oluşturduğu yağ tabakası sayesinde bu sürtünmeyi engeller ve taşıt motorunuzun ömrünü uzatır.

Motorunuzun yağ filtresini düzenli olarak kontrol etmek ve belirli aralıklarla motor içerisindeki yağı değiştirmek yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlar. 2000 yılından önce üretilen araçlarda 5.000 km sonrasında filtre değişimi yapılması gerekirken, günümüzde filtre değişimi her 20.000 km’de bir yapılmaya başlanmıştır. Eskimiş filtre siyah bir renk alır ve değiştirilmesi gerekir. Motor yağınızın bakımını düzenli aralıklarla yaptığınız zaman motorunuz daha rahat ve maksimum verimle çalışır. Lastik Borsası, birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı motor yağlarını online sitemizde bir araya getirir. Güvenli yolculuklar için dünyaca ünlü markaların motor yağlarına ulaşmanızı imkan tanır.

Her Araca Uygun Motor Yağları

Motor yağları pek çok sürücü tarafından göz ardı edilir. Ancak taşıtınızın hız performansı motor yağlarına bağlıdır. Motor yağı alırken aracınıza ve motorunuza uygun olan yağı alıp almadığınıza dikkat etmelisiniz. Motor yağları kalitesine ve akışkanlıklarına göre sınıflandırılır. 0,5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50 ve 60 olarak yağların akışkanlık seviyeleri belirlenmiştir. Bu seviyelerin başındaki W işareti ise, yağın kaç derece akışkan olduğunu anlamanızı sağlar. Örneğin almış olduğunuz motor yağı 0w-30 ise baştaki W, yağınızın 0 derecede akışkan olduğunu gösterir.

Lastik Borsası; Castrol, Motul, Shell, Eneos, Petrol Ofisi, Lukoil ve Mobil gibi dünyaca ünlü motor yağı üreticilerini kendi bünyesi altında satışa sunar. Sitemiz içerisinde bulunan satıcılar arasında ise fiyat değişikliği görülmesi kaçınılmazdır. Lastik Borsası; yağların markasına, viskotizesine, ve popüler ürünler seçeneğine göre dilediğiniz filtreyi oluşturur. Böylece en uygun fiyatlı yağı istediğiniz satıcıdan alma imkanı sunar.

0W-30 Motor Yağı Özellikleri

Motor yağları arasında en çok kullanılan 0W-30 motor yağıdır. Bu yağın çok tercih edilmesinin sebebi 0 derecede bile akışkan olması ve motorunuzu korumaya devam etmesidir. İlk çalışma anında motorun etrafını kolayca kaplar. Bu sebeple soğuk koşullarda kullanım için uygundur. 0W-30 motor yağının bir diğer özelliği ise yüksek performanslı, benzinli, turbo motorlu ve dizel olan tüm araçlarda kullanılabilmesidir. Sitemiz ürün garantisi vererek kullanım kolaylığı sağlayan Mobil 0W-30 motor yağlarını tercihinize sunmaktadır.

Motor yağlarının fiyatları markaya ve kaliteye göre değişiklik gösterse de mağazamız, sizlerin en uygun fiyata alışveriş yapabilmesi için bünyesinde birçok satıcıya ev sahipliği yapar. Alışverişinizi çeşitli taksit yöntemleri ve ücretsiz kargo ile tamamlayabilir, siparişinizle ilgili herhangi bir sorun olduğunda müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Lastik Borsası, kuruluşundan bugüne kendini daima yeniler. Değişen teknolojiye ayak uydurur ve daima müşteri dostudur.