Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim

Üretim Tarihi

Fiyata Göre

Enerji Ve Solar Aküler

0 Sonuç bulundu.

Enerji ve Solar Akü Çeşitleri

Araba aküsü elektrik enerjisini kimyasal enerji halinde depo eden, ihtiyaç halinde ise bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisi halinde verebilen bir bataryadır. Aküler, yapılarında kullanılan metal cinsine göre adlandırılır. Kurşun asit, nikel kadmiyum, nikel demir gibi çeşitleri mevcuttur. Günümüzde otomobillerde bulunan en yaygın akü, kurşun asit metallerinden oluşan aküdür. Bu akü de kuru ve sulu olarak ikiye ayrılmaktadır. Kuru ve sulu aküyü birbirinden ayıran özellik iç yapılarıdır.

Yeni nesil teknolojiyle hayata yavaş yavaş giren bir diğer akü modeli ise solar enerji aküleridir. Solar aküler, güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerjiyi kullanarak kendilerini doldurur ve bu enerjiyi depolama özelliğine sahiptirler. Bilinen oto akülerinden farklıdırlar. Çevre dostu olmakla birlikte, uzun süreli kullanıma uygun yapıdadırlar. Lastik Borsası, değişen yeni dünyaya ayak uydurarak satış ürünlerine çevre dostu aküleri de ekler. Siz de tüm otomobillere uygun solar enerji ile çalışan aküleri, online alışveriş kataloğumuzdan sipariş verebilirsiniz.

Neden Solar Akü Tercih Edilmelidir?

Solar sistem aküleri, güneş enerjisi ile kendilerini doldurabilen akıllı akülerdir. Güneşli havalarda güneş enerjisini elektriğe çevirerek enerjiyi depolarlar. Güneş panellerinden gelen akımı depo ederken belirli bir kısmını kullanırlar ve böylece depo kullanım alanı aşılmaz. Dolayısıyla gerektiği kadar enerjiyi depolar ve asla enerjilerini tamamen tüketmezler. Solar akülerin içerisindeki yapı, elektrolit jelinden oluşmaktadır. Bu jel, akü kullanımı sırasında dışarıya gaz kaçağı oluşmasını engeller. Bu akülerin bakımında içeriye herhangi bir asit veya su eklenmesi gerekmediği için uzun ömürlü kullanım mümkündür. Solar akülerin bakımında dışarıdan ekstra bir maddeye ihtiyaç duyulmaz.

Solar panel aküler; fotovoltaik paneller, solar şarj kontrolleri ve bataryalardan oluşmaktadır. Güneşten gelen enerjiyi depolayabilme özelliği bir tek bu akülerde bulunmaktadır. Solar enerji akülerinin fiyatları, markaya ve kullanılan ham maddeye göre farklılık gösterebilir. Solar aküler ortalama 4-5 kg civarındadır. Bu modellerin bakımı ve düzenli şarj edilmeleri çok önemlidir. Bütün bunlara dikkat edildiğinde kullanım ömürleri 5 ila 10 yıl arasında değişkenlik gösterebilir.

Her Araca Uygun Solar Aküler

Akü satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aracınızın kapasitesidir. Uygun model ve uygun voltajlı bir akü aldığınızda sorun yaşamazsınız. Lastik Borsası, aracınıza ve bütçenize uygun, birbirinden kaliteli akü çeşitlerini siz müşterileri için online sitesinde satışa sunar. İnci, Mutlu, Varta, Energy ve Volt Akü gibi lider markaların tümünü bünyesi altında toplar.

Lastik Borsası, 20 yılı aşkın tecrübesi ve işinde uzman kadrosuyla tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilen bir platformdur. Ürün kataloğu kısmında aracınıza ve bütçenize uygun filtreleri seçtikten sonra alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Hızlı teslimat ve ücretsiz kargo avantajlarından yararlanarak siparişinizi oluşturabilirsiniz. Sayfamızın aynı zamanda uçtan uca şifreleme ve çeşitli kredi kartlarına taksit fırsatlarıyla alışverişinizi güvenli ve avantajlı hale getirebilirsiniz. Alışveriş sırasında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için müşteri hizmetleri ekibine mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.