Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim

Üretim Tarihi

Fiyata Göre
Min: - Max:

20W-50

20W-50 Motor Yağı Modelleri

Motor yağları, petrolden oluşan madeni yağların katkı maddeleriyle birleştirilmiş halidir. Yağın içerisinde bulunan katkı maddeleri, motor yağının düşük sıcaklıklarda bile akışkan halde kalmasını sağlar. Çalışırken fazla ısınan parçaların çok fazla ısınmasına engel olurken, yağın köpürmesini de önler Aracınıza uygun her motor yağı, sizin için en iyi motor yağı olacaktır. Siz de Lastik Borsası’nda her araca uygun motor yağlarını bulabilir, motorunuzun zarar görmesi riskini minimize edebilirsiniz.

Motorunuzun maksimum verimde çalışması için motor yağınızı ve filtresini düzenli olarak değiştirmeniz gerekir. Motor yağı motorun içindeyken belirli bir süre sonra işlevini kaybetmeye başlar. Bu durum yeni nesil otomobillerde yaklaşık olarak 20.000km olarak hesaplanır. Yani her 20.000km de motor yağının değiştirilmesi gerekir. Motor yağı eskidiği zaman filtreler siyah renk almaya başlar. Bunun sonucunda motordaki parçaların birbirine zarar verme oranı da artar.

20W-50 Motor Yağı Çeşitleri

Motor yağları viskotizelerine göre adlandırılmaktadır. Viskozite ise akışkanlık derecesi olarak bilinir. Örneğin 20w-50 motor yağı, motorun ilk çalışma anında 20 dereceli bir akışkanlık gösterirken; viskozitesinin 50’ye kadar çıktığını ifade eder. 20w-50 motor yağının en önemli özelliği, motorun içinde yanma sonrası biriken çamuru ve talaşları temizlemektir. Motor içerisindeki çamur, filtrede birikir. Filtrenin düzenli değiştirilmesi, aracınızın maksimum verimle ve yakıt tasarrufu yaparak çalışmasını sağlar. 20w-50 motor yağı LPG’li ve dizel olan tüm araçlar için uygundur.

Motor yağları yazlık ve kışlık olarak ayrılmıştır. Yazlık yağlar S.A.E10, S.A.E20, S.A.E30, S.A.E40 ve S.A.E50 olmak üzere 5 çeşitten oluşur. Numarası küçük olan yağ, büyük numaralı yağlara göre daha akışkandır, yani viskozitesi düşüktür. Kışlık yağlar ise başında w harfi bulundurur. Kışlık yağların en önemli özelliği ise 0 derecede bile akışkanlığını kaybetmemesidir. Online mağazamızda Castrol, Shell, Lukoil, Eneos ve Petrol Ofisi gibi dünyaca ünlü firmaların ürettiği yazlık ve kışlık yağları bir arada bulabilirsiniz.

Motor Yağının Önemi

Motor yağı, çalışma esnasında birbiriyle temas halindeki parçalar arasında bir kalkan görevi görür. Aracın çalışmaya başladığı andan itibaren motorun içindeki yağ, çalışırken fazla ısınan parçaları az da olsa soğutur. Akışkan ve yapışma özelliği ile parçaların birbirine temas edip aşınmasını önler. Lastik Borsası, dünyaca ünlü motor yağı üreticilerini bir araya getirir. Fiyatlar arası karşılaştırma yapmanızı sağlayarak en uygun fiyatla alışveriş yapmanıza olanak tanır.

20w-50 motor yağlarının fiyatlandırılması, markaya ve akışkan olma derecelerine göre çeşitlilik gösterir. Kaliteli ve otomobilinize uygun yağ aldığınızda motorunuzun ömrünü uzatmış olursunuz. Sayfamız sayesinde aracınıza uygun motor yağına en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Lastik Borsası tüm kredi kartlarına taksit imkânı sunarak siz kullanıcılara ödeme kolaylığı sağlar. Böylelikle bütçenizi zorlamaz. Ücretsiz kargo ve hızlı teslimat avantajlarıyla da alışverişinizi keyifli kılar. Siz de online alışveriş kataloğumuzdan istediğiniz ürünü gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.