Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Yağ Tipi
SAE Viskozite
Miktar
Motor Zamanlama
Fiyata Göre
Min: - Max:

5W-30

Mobil 1 ESP 5W-30 4 Litre 869539

Mobil 1 (MBL-869539)
1.091,28 TL Satıcılar (2)
1 2

5W-30 Motor Yağı Çeşitleri

5W-30 en yaygın kullanılan motor yağlarından biridir. Motor yağları viskozite sınıfına ve aşırı sıcaklıklarda nasıl performans sergilediğine göre derecelendirilir. Aracınız için motor yağı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli iki nokta vardır. Birincisi; ürünün bulunduğunuz bölgedeki en yüksek sıcaklığa dayanıklılığıdır. İkincisi ise en soğuk havada bile akışkanlığını koruyabilmesidir. 5W-30 motor yağı ise geniş sıcaklık aralığına sahip olduğu için en çok tercih edilen motor yağıdır.

5W-30 motor yağı dizel bir kodlama şeklidir, yağın viskozite şeklini belirtmek için kullanılır. Viskozite, yağın belirtilen bir sıcaklıkta ne kadar kolay aktığını ifade eden bir terimdir. İnce yağlar düşük viskoziteye sahiptir. Düşük sıcaklıklarda daha kolay sökülen yağlar ise yüksek viskozite barındırır. 5W-30 çok dereceli bir yağdır. 5 derece gibi düşük bir viskozite sınıfından 30 derece olan yüksek bir viskozite sınıfına kadar çıkabilmektedir.

Aracınıza Uygun 5W-30 Motor Yağı 

Motor yağları, kullanılan motor tiplerine göre farklı özelliklerde üretilmiştir. Aracınız için en uygun yağı seçerken viskozite ve performans sınıflandırma değerlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz motor yağının hava koşullarına uygun olması da büyük önem arz etmektedir. Bir diğer önemli faktör ise aracınızın benzinli veya dizel olmasıdır. Benzinle çalışan motorlarda SA, SB, SC gibi birbirinden farklı motor yağları kullanılırken dizel araçlarda CA, CB, CC tipi yağlara yer verilmektedir.

En iyi motor yağı gibi bir sınıflandırma yoktur. Aracınız için en uygun motor yağı vardır. Aracınıza uygun bir motor yağı kullanımı ile motorun ömrünü uzatabilir, hem nakitten hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Doğru seçimin yanı sıra devirdaim yapan motor yağının rutin bakımı özenle yapılmazsa, filtre temizlenmediğinden dolayı içeride oluşan toz ve kir çamurlaşabilir. Motor bakımı aksatılmaması gereken önemli bir konudur. Aracınızın sağlığı ve sizin de güvenliğiniz için doğru ürünü bulmanın yolu aracınızın teknik özelliklerine uygun seçim yapmaktan geçer. Online alışveriş kataloğumuzda marka, fiyatlandırma, yağ tipi ve miktar gibi seçeneklere göre filtreleme işlemi yapabilir, size en uygun yağı hızlıca bulabilirsiniz.

Bütçenize Uygun 5W-30 Motor Yağı

Motor yağı satın almadan önce alıcının karşısına pek çok seçenek çıkmaktadır. 5W-30 motor yağı ise kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Motor yağının ömrü aracınızın kat ettiği yola ve yağ türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu aşamada Lt seçiminde de ne sıklıkla araç kullandığınızı ve ne kadar mesafe gittiğinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Km değeriniz düşükse 1Lt ürünler ihtiyacınızı karşılayacaktır. Siz de Lastik Borsası’nda yer alan markaların 5w-30 motor yağı fiyatlarını karşılaştırabilir, bütçenize ve aracınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Online alışveriş sitemizin 20 yıllık tecrübesi ile kaliteden ödün vermeyerek oluşturduğu ürün kataloglarına gerek pazar araştırması gerekse ihtiyaçlarınız için göz atabilirsiniz. Lastik Borsası kullanıcıları arasına katılarak tüm kredi kartlarına taksit imkanı, ücretsiz kargo, her an güncellenen mevcut stok kaydı ve hızlı teslimat gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri hizmetleri ekibinden mesai saatleri içerisinde yardım alabilirsiniz.