Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Yağ Tipi
SAE Viskozite
Miktar
Fiyata Göre
Min: - Max:

5W-40

5W-40 Motor Yağı Çeşitleri

Motor, araçların sorunsuz çalışmasında en önemli göreve sahip parçadır. Bakımının eksiksiz bir şekilde yapılması da oldukça önem taşımaktadır. Motor bakımı aksatılırsa motorda çeşitli hasarlar oluşabilir ve bu problem siz kullanıcıları yolculuk anında güç duruma düşürebilir. Hayati boyutta olabilecek bu ciddi riskler istenmeyen sonuçlara sebep olabileceğinden motor yağı kontrolünün düzenli yapılması çok önemlidir. Aracınız için doğru motor yağının kullanımı güvenli ve konforlu sürüşün en önemli adımıdır.

Lastik Borsası, dünyanın en önde gelen markaları ile çalışırken bu sayede alıcıya geniş ürün çeşitliliğine sahip bir katalog sunmaktadır. Siz de bütçenize uygun 5W-40 motor yağı fiyatlarına sayfamızdan göz atarak aracınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Online alışveriş kataloğumuzun siz kullanıcılara sunduğu ödeme kolaylığı sayesinde hemen sipariş verebilirsiniz.

5W-40 Motor Yağı Özellikleri

5W-40 motor yağı tam sentetik motor yağıdır. Ürün, ismini yağın akışkanlık derecesine göre kodlanmış değerinden alır. 5W-40 motor yağı denildiği zaman incelik değeri 5, kalınlık değeri 40 olan bir motor yağından bahsedilir. Benzinli ve dizel birçok araçta rahatlıkla tercih edilebilen 5W-40 motor yağı doğru kullanımda motorunuzun ömrünü uzatır. 5W-40 motor yağı özellikleri motorun sürtünmesini önleyecek ve aşırı ısınmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Titizlikle geliştirilen motor yağı teknolojisi toz ve kiri yağ filtresine taşıyarak motoru temizler.

Motor yağı seçerken motorunuzun teknik özellikleri, otomobilinizin modeli ve hava koşulları göz önüne alınmalıdır. Aracınızda motor yağı basınç uyarısının yandığını gördüğünüz anda yağ kontrolünü yapmanız gerekmektedir. Aracınızı düz bir zemine çektikten sonra yağ çubuğunu yerinden çıkararak yağ durumunu kontrol edebilirsiniz. Yağ seviyesi minimum seviyeye yaklaştıysa yağ takviyesi yapabilirsiniz. Fazla miktarda yağ koyduğunuzda egzozdan yağ ve duman çıkacağından dolayı istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Siz de bu detaya dikkat ederek aracınızın motoruna zarar gelmesini engelleyebilirsiniz.

5W-40 Motor Yağı Ömrü 

Motor yağının değişim sıklığı aracı kullanım durumunuza göre farklılık göstermektedir. Eğer aracınızı her gün kullanıyorsanız daha kısa sürede, seyrek kullanıyorsanız uzun sürede motor değişimi yapabilirsiniz. 5W-40 motor yağı ömrü ortalama 13.000 ile 16.000 km arasında değişmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda km sınırını aşan araçlarda motor yağının motoru yeterince koruyamadığı ve kirlenmeye sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda viskozitesi azalarak akışkanlığının da aksadığı tespit edilmiştir. Motor yağları devirdaim yaparak zamanla kirlenmekte ve motoru koruyan özelliklerini kaybetmekte olduklarından aracınızın yağını 15.000 km’de bir değiştirmeniz doğru olacaktır. Motor yağı filtresinin de belli aralıklar ile temizlenmesine bu anlamda özen gösterilmelidir.

20 yıllık tecrübesi ile Lastik Borsası; sağladığı ücretsiz kargo, hızlı teslimat, tüm kredi kartlarına taksit imkanı, her an güncellenen stok kaydı ve uygun fiyat garantisi ile alışverişinizi keyifli hale getirir. İhtiyacınıza yönelik yapacağınız basit filtreleme işlemleri yardımıyla aracınıza en uygun ürünü satın almanıza imkan tanır. Aynı zamanda siz kullanıcılara  sunduğu müşteri hizmetleri desteğiyle de sorularınıza yanıt bulmayı hedefler.