Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Voltaj
Kapasite
CCA EN
Üretim Teknolojisi
Start-Stop
Kutu Tipi
Fiyata Göre
Min: - Max:

75 Amper

75 Amper Akü Çeşitleri

Motorlu taşıtların elektriksel aksamlarının çalışmasını sağlayan aküler, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirir ve depolar. Herhangi bir İhtiyaç durumu için depolamış oldukları elektrik enerjisini cihazlara aktarırlar. Akü ömrü kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir. Uygun olmayan hava şartlarında çalıştırılan klima, araç çalışmaz konumdayken araç içi ışıklarının açık bırakılması, aracın uzun süre çalıştırılmaması gibi durumlar akünün bitmesine neden olabilir.

Araç kapasitesine dikkat edilmeden alınan aküler uzun vadede marş basmama ve şarj olmama problemlerine sebebiyet verebilir. 12V’luk güce sahip olan 75 amper aküler, kullanıcıların en çok tercih ettiği akü modelleri arasındadır. Lastik Borsası’nda alanında lider onlarca akü üreticisinin 75 amper akü modellerini inceleyebilir, aracınızın ihtiyacına uygun aküyü kolayca bulabilirsiniz.

75 Amper Akü Modelleri

Akü ağırlıkları kapasite ve markaya göre değişiklik gösterir. Akünün ağırlığı içerdiği kurşun miktarı ile doğru orantılıdır. Bu sebeple ağırlık arttıkça akü ömrü de daha uzun olur. Benzinli araç kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği 12V’luk 75 amper akülerin kaç kilo olduğu araç sahiplerinin merak ettiği sorular arasındadır; 75 amper aküler yaklaşık 18 kg civarındadır. Siz de aracınızın ihtiyacına uygun 75 amper akü modellerini bulmak için online alışveriş kataloğumuzun filtreleme seçeneğini kullanabilir; marka, voltaj, kapasite, cca en, üretim teknolojisi, start stop, kutu tipi, fiyat gibi kriterleri listeleyebilirsiniz.

Piyasada en çok tercih edilen akülerden biri de 75 amper agm akü modelleridir. Agm aküler sulu akülerden farklı olarak daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Direnci diğer akülere kıyasla daha fazla olduğu için sadece otomotiv sektöründe değil deniz taşıtları ve santrallerde de sıklıkla kullanılır. Siz de akü modelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ürün detay sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ekibimizden mesai saatleri içerisinde yardım alarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı 75 Amper Akü Fiyatları

Lastik Borsası’nda bütçenize uygun şekilde sunulan 75 amper araba akü fiyatları, akünün kullanım ömrüne ve içerik yapısına göre farklı seyretmektedir. Satın alınan akünün daha uzun ömürlü olması için doğru şekilde kullanılması ve bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Bakımları düzenli yapılmış bir akü, yakıt tüketimini minimuma indirecek ve araç performansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Siz de Lastik Borsası aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanında bulunan akü satıcılarının 75 amper akü fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz ve ihtiyacınıza yönelik aküyü uygun fiyat güvencesiyle satın alabilirsiniz. Ayrıca alışveriş aşamanızı şirket kimliği göstermeden hızlı ve güvenli şekilde tamamlayabilirsiniz.

Online alışveriş kataloğumuzda sizler için listelenen nenDuracell, Energy, İnci, Mutlu, Motopower, President, Varta, Yassa gibi pek çok markanın akü modellerini inceleyebilir; ;voltaj, kapasite, kutu tipi gibi teknik detay bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aradığınız 75 amper akü modelini tüm kredi kartlarına taksit, uçtan uca şifreleme, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat avantajlarından yararlanarak anında sipariş verebilirsiniz.