Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Yağ Tipi
SAE Viskozite
Miktar
Fiyata Göre
Min: - Max:

Yarı Sentetik

Yarı Sentetik Motor Yağı Çeşitleri

Güvenli ve keyifli bir sürüş için araç motorunun durumu çok önemlidir. Motor içerisindeki yağ azalmışsa, filtre doluysa ve kaçak yaşanıyorsa birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu aşamada aracınızın hasar almaması ve maksimum düzeyde bir sürüş gücü göstermesi için motora gerekli bakımları yapmak büyük önem arz etmektedir. Son model otomobillerde her 20.000 kilometrede bir motor yağınızı değiştirmeniz gerekir. Motor yağı, motorda birbirine basınç uygulayan parçaları koruma görevi üstlenir. Akışkan kıvamıyla parçaların etrafını sarar ve sürtünmeyi en aza indirir.

Motor yağları mineral, tam sentetik ve yarı sentetik olmak üzere çeşitlendirilir. Günümüzde mineral yağlar sentetik yağlara göre daha az tercih edilmektedir. Bunun sebebi mineral yağların sentetik yağlardan daha akışkan olmasıdır. Lastik Borsası da aracınıza uygun şekilde tercih edebileceğiniz pek çok markanın kaliteli ürününü beğeninize sunmaktadır.

Yarı Sentetik Motor Yağının Önemi

Yarı sentetik motor yağı, tam sentetik motor yağının mineralli yağlarla seyreltilmiş halidir. Yarı sentetik yağın mineralli yağlardan en büyük farkı; kaynama ve donma noktasıdır. Sentetik yağlar yüksek sıcaklıklara veya dondurucu soğuklara dayanıklı olarak üretilmiştir. Yarı sentetik motor yağı 10w-40, ılıman iklimlerde kullanıma uygundur. Akışkan olma derecesi 10 derecedir. Dondurucu soğuklarda akışkan hale gelmesi diğer yağlara göre biraz daha uzun sürer. Yarı sentetik olan 10w-30 ise 10w-40 ile benzer özellikler gösterir. Ancak sıcağa 10w-40 kadar dayanıklı değildir.

Aracın yakıt tüketimini ve performansını ciddi anlamda etkileyen motor yağı, doğru bir şekilde seçilmelidir. Aracınıza uygun motor yağı kullandığınızda sürtünmeye harcanacak olan enerjiyi azaltmış olursunuz ve yakıt tüketiminden tasarruf edersiniz. Kaliteli ve motora uygun motor yağı, parçalar arası sürtünmeyi neredeyse yok eder. Bu durum sürtünme için daha az enerji harcanmasını ve motorun daha az yorulmasını sağlar. Böylelikle motorun gücü yola daha kolay aktarılır ve performans artar. Siz de Lastik Borsası’nda aracınıza en uygun motor yağını özelliklerine ve fiyatlarına göre karşılaştırabilir, avantajlı ödeme seçeneklerinden yararlanarak sipariş verebilirsiniz.

Her Araca Uygun Motor Yağı Fiyatları

Sentetik yağlar, pistonlarda ve silindirlerde boşluk doldurabilme özelliğine sahiptir ve gaz kaçağını önler. İçindeki kimyasallar nedeniyle yarı sentetik motor yağının ömrü mineralli yağlara göre daha uzundur. Üretiminde kullanılan ham maddeler yoğun kimyasallardan oluşur. Bu sebeple yarı sentetik yağların fiyatı diğer yağlardan biraz daha pahalıdır.

Sitemizden aracınıza uygun motor yağını, istediğiniz özelliklere ve fiyata göre filtreleyebilir, yüzlerce farklı satıcı arasından seçim yaparak sipariş verebilirsiniz. Mağazamız, çeşitli kredi kartlarına taksit imkanı sunarak siz müşterilerine ödeme kolaylığı sağlar. Lastik Borsası, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat avantajlarıyla daima müşteri dostudur. Siz de online mağazamızdan istediğiniz ürünü gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz