Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Yağ Tipi
SAE Viskozite
Miktar
Motor Zamanlama
Fiyata Göre
Min: - Max:

Full Sentetik (tam sentetik)

M-Oil Grado Nitro 10W-40 4 Litre Motor Yağı 111.1231.004.1

M-Oil (MOIL-111.1231.004.1)
493,20 TL Satıcılar (3)

ELF SPORTI TXI 10W-40 4 Litre Motor Yağı 30105

ELF (ELF-30105)
538,00 TL Satıcılar (1)

SHELL Helix HX6 10W-40 4 Litre Motor Yağı 5011987069022

Shell (SHLL-5011987069022)
571,60 TL Satıcılar (3)
1 2 3

Full Tam Sentetik Motor Yağı Çeşitleri

Motor yağları en az motor kadar önem verilmesi gereken, aracın performansını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Doğru motor yağı kullanımıyla yakıt tasarrufu yaparken aynı zamanda aracınızın maksimum verimle çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Motor yağları, motorun içindeki basınç ile çalışan piston, silindir gibi parçaların etrafını sarar. Sürtünme anında parçalar arasında kalkan görevi oluşturur. Ayrıca parçaların birbirine çarpıp yıpranmasına veya yanmasına engel olur.

Full sentetik motor yağı, günümüzde en çok tercih edilen yağlardan biridir. Full sentetik yağlar kimyasal yapıları ve otomobil motorlarına uyumları ile araç sahiplerini memnun eder. Full sentetik motor yağları, yarı sentetik motor yağlarına kıyasla daha uzun ömürlüdür. Bunun sebebi ise tamamen kimyasallardan oluşmalarıdır. Lastik Borsası, 500’e yakın motor yağı çeşidi ve 2000’e yakın stoğuyla siz müşterilerine alışveriş kolaylığı sağlar. Siz de sayfamızı ziyaret edip, ürün kataloğumuzdan aracınıza en uygun motor yağını sipariş verebilirsiniz.

Full Sentetik Motor Yağı Özellikleri

Motor yağları genellikle baz yağ ve kimyasal yağların birleştirilmesi ile elde edilir. Tam sentetik motor yağı ise yapımında daha fazla baz yağ içerdiğinden dolayı motoru koruma gücü diğer yağlara göre daha fazladır. İçerisindeki kimyasallar sayesinde motorun paslanmasını önler. Motor çalıştığı sürece içinde biriken çamuru ve talaşı temizleyip filtrede tutar. Yüksek sıcaklıklarda koruma oranı fazlayken, düşük sıcaklıklarda da akışkanlığını kolay kolay kaybetmez.

Full sentetik motor yağları arasında en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi 0w-30 motor yağıdır. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi dondurucu soğuklara karşı dirençli olması, 0 derecede bile akışkanlığını kaybetmemesidir. Motor çalışmaya başladığı an içerisinde ufak yanmalar gerçekleşir ve az miktarda asit ortaya çıkar. Full sentetik motor yağları ortaya çıkan asidin kartere kaçmasına engel olur ve motorun alev almasını önler. Motor yağının düzenli değişimi yapılmazsa yağ işlevini yitirmeye başlar.

Motor Yağının Önemi

Motor yağının sürücüler tarafından göz ardı edilmesi ve düzenli olarak kontrollerinin yapılmaması motorda ciddi hasarlara yol açabilir. Hatta motor yanmasına sebebiyet verebilir ve can kayıplarına neden olabilir. Sitemizde bulunan SAE standartlarına uygun çeşitli motor yağları, Lastik Borsası güvencesiyle siz müşterilere sunulmaktadır. Lastik Borsası, bünyesinde bulunan Shell, Mobil, Castrol, Lukoil, Motul, Petrol Ofisi, Eneos gibi dünyaca ünlü üreticilere ev sahipliği yapar. Sentetik motor yağı fiyatları diğer yağlara göre daha pahalıdır. Bunun sebebi içerisinde doğal yağ kullanılmamasıdır. Siz de bütçenize uygun full sentetik motor yağı fiyatlarına sayfamızdan göz atabilir, ekonomik bir alışveriş süreci geçirebilirsiniz.

Lastik Borsası; binek araç, ağır hizmet ticari araç ve motosiklet yağlarının bütün türlerini online sitesinde siz müşterilerin beğenisine sunar. Uygun fiyat garantisi, ücretsiz kargo ve çeşitli ödeme kolaylıkları ile daima müşteri dostudur.Online alışveriş kataloğumuz üzerinden istediğiniz filtreyi uygulayıp, size en uygun fiyatı sunan satıcıyı seçerek alışverişinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.