Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Markalar

Üretim Tarihi

Voltaj
Kapasite
CCA EN
Üretim Teknolojisi
Start-Stop
Kutu Tipi
Fiyata Göre
Min: - Max:

AGM

12V 60Ah Exide AGM Start-Stop Standard R+ EK600

Exide (EXD-EK600)
2.996,26 TL Satıcılar (2)

12V 70Ah Eurorepar Standart AGM 1680355780

Eurorepar (EURP-1680355780)
4.548,42 TL Satıcılar (4)
1 2 3

AGM Akü Çeşitleri

Agm Akü, kuru akü sınıfında yer almaktadır. Güvenlik açısından oldukça iyi bir donanıma sahip olmasının yanı sıra performans anlamında güçlüdür.

Akünün üretiminde cam elyaf kullanılması sayesinde akü pili dökülmesi engellenir. Bu da güvenlik bakımından büyük oranda artı bir özellik olarak görülür. Agm akü, kapalı kurşun-asit bataryası ile üretilerek ilk olarak orduda deneyim kazanmıştır. Orduda kullanılması için tasarlanmış olması dayanıklılığını artıran bir unsurdur. Bu aküler start stop teknolojisine sahip olmayan araçlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yani fren enerjisi geri kazanım sistemine dahil olan araçlarda kullanımı yaygındır. Siz de Lastik Borsası’nı ziyaret ederek ihtiyacınız dahilinde dilediğiniz akü çeşidini satın alabilirsiniz.

AGM Akü Avantajları Nelerdir?

AGM Akü 72 amper diğer akü güçlerine göre enerjiyi akülerden çekebildiği enerji miktarını belirleyen bir değerdir. Akü gücü olarak 60 amperlik aküye oranla 72 amperlik aküler %20 daha fazla gücü çekebilme özelliğine sahiptir. AGM aküler enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra yüksek performans içerir. Aynı zamanda uygun fiyatlı olarak satışa sunulmuştur.

Fren enerjisi geri kazanım sisteminin bulunduğu araçlarda AGM Aküler kullanılmaktadır. Diğer aküler ile kıyaslandığı zaman sıcaklığa oldukça duyarlıdır.  AGM akü teknolojisinin kullanıldığı araçlarda kullanımı daha uygundur. Günümüzde akü teknolojisi göz önünde bulundurulduğu zaman AGM Aküler oldukça gelişmiş bir teknolojik sisteme sahiptir. Diğer akülere göre motora daha az güç bindirdiği için bu akülerin daha uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. AGM Akü tercihi yaparken farklı markaların akülerini tercih etmeniz mümkündür. Lastik Borsası da pek çok markaya ait ürünü birlikte sıralayarak tüketicilerin karşılaştırma yapmasına imkan vermiştir.

AGM Akü Şarj Etme

AGM aküyü şarj cihazı ile birlikte şarj etmek mümkündür. Ancak bunun için mutlaka bir uzmandan yardım alınması gereklidir. AGM Aküler şarj edilirken güvenlik önlemlerine uyulmaması, ilerleyen süreçte tehlikeli durumların oluşmasına neden olabilir. Akü şarj edilirken havalandırma esaslarına dikkat edilerek akü yakınına ateş ile yaklaşılmamalıdır.

AGM Akülerin şarj edilmesinde bir başka önemli konu yüksek güvenlik ortamının tam olarak sağlanmasıdır. Şarj edilme esnasında iş güvenliği kurallarına riayet edilmelidir. Asite dayalı iş kıyafeti, koruyucu gözlük, plastik eldiven gibi koruyucu donanımlar kullanılmalıdır. Akü şarj edildikten sonra bağlantısı doğru yapılmalı ve bağlantı kabloları gevşek  bırakılmamalıdır. Ayrıca şarj sonrasında akü, araca doğru ve sağlam bir şekilde takılmalıdır. AGM Akü fiyatları aracın markası ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Farklı güç seçenekleri de fiyatları etkileyen bir başka faktördür. Siz de Lastik Borsası’nı ziyaret ederek aracınıza en uygun aküyü satın alabilirsiniz. Sayfamızın hızlı teslimat ve ücretsiz kargo özelliğinden yararlanarak keyifli bir alışveriş süreci geçirebilirsiniz. Online alışveriş kataloğumuzun tüm kredi kartlarına taksit imkanından yararlanarak ödeme kolaylığı elde edebilirsiniz.