Konum
Lütfen konumuzunu seçiniz.

Şu an kullandığınız adresi veya konumunuzu seçerek bölgenize özel aynı gün teslim edilebilecek ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

0
Sepetim
Yakıt Ekonomisi B Fren Mesafesi A Gürültü Seviyesi 72 dB Tüm Özellikler

195/50R16 88V XL Bridgestone Turanza T005 519795

Satıcı Puanı
8.6
Satıcı Puanı Nedir ?

Satıcının siparişleri onaylama, kargoya verme, ürünün doğruluğu ve gelen sipariş adetini onaylama oranına göre hesaplanır.

Satıcının puan detayını görüntüle
24 Saatte
KARGODA
Kargo
BEDAVA
Satıcının
AVANTAJLI Ürünleri
Stok:
1
adet
Üretim Tarihi : 2023
Satıcı Açıklaması : 195/50R16 88V XL TURANZA T005

Kategori

Oto Lastik

Mevsim

Yaz

Yakıt Ekonomisi

B

Fren Mesafesi

A

Gürültü Seviyesi

72

Taban Genişliği

195

Yanak Kesiti

50

Jant Çapı

16

Yük Endeksi

88

Hız Endeksi

V

XL Ekstra Yük

XL

Ürün Tipi

Lastik

Ebat

195/50R16

Desen

TURANZA T005

Yük/Hız Endeksi

88V

195/50R16 88V XL Bridgestone Turanza T005 sürücülere sınıfının en iyisi AB etiketli 'A' sınıfı ıslak kavrama ve olağanüstü 'B' sınıfı yuvarlanma direnci sunuyor.

2018 yılında ilk kez görücüye çıkan çok sayıda uluslararası pazarlarda övgü kazanan keyifli bir sürüş deneyimi sunan yüksek performanslı premium otomobil yaz lastiği. Sınıfının en iyi ıslak yanal kavrama ve ıslak frenleme performansı sunar. Avrupa'nın en saygın bağımsız otomotiv test enstitülerinden biri olan TÜV SÜD tarafından test edilmiş ve tescillenmiştir.

195 50 r16 88V Turanza T005 oluşturulurken kullanıcıların beklentilerini karşılamak amaçlanmıştır, bu sebeple birçok analiz sonucu lastik özellikleri belirlenmiştir. Aracına ve sürüş deneyimine önem veren, premium ve daha çok bilinen markaları tercih eden kişiler baz alınarak üretilmiştir. Aniden çıkan engellerden kaçınma (hayvanlar, yayalar vb), sollama, viraj ve dönüşler kullanıcı deneyimlerinin en ön sırada yer aldığı belirlenerek bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu da AB etiket değerinde en iyiyi hedeflemiştir.

Turanza T001 Evo’nun yerini alan TURANZA T005, ıslak zemin performansı, yakıt verimliliği ve lastik aşınma ömrünün mükemmel bir kombinasyonunu sunuyor. Önceki seriye nazaran %10 daha fazla km sağlamaktadır. Lastik, mükemmel çekiş ve su tahliyesi sağlayan optimize edilmiş desen tasarımına sahiptir. Ayrıca lastiğin modern yapısı daha güçlü yol tutuşu ve hassas direksiyon tepkisi sağlıyor.

Japon lastik devi Bridgestone’un en iddialı lastiği Turanza T005 fiyatları kalite ve performansıyla beraber değerlendirildiğinde aynı segment lastiklere nazaran tercih sebebidir. 14’’-20’’ inç arası farklı jant ebatları ile geniş bir ölçü yelpazesi sunmaktadır. Oto lastikleri, SUV ve 4x4 araç kullanımları için uygundur.

Güvenlik ve Konfor

 • Radyal yapıdaki lastiklerin sırtında optimize edilmiş yeni asimetrik desen tasarımı ve benzersiz yüksek silika bileşimi sayesinde daha iyi aşınma düzenliliği, daha az deformasyon sağlar. (%10 daha uzun aşınma ömrü yani daha uzun km performansı)
 • Desen ve bileşiğin enerjisi, yüksek yivli kenarlı kanalcıklarıyla ıslak zeminde kusursuz frenleme, yol tutuşu ve viraj performansı sağlar.
 • Omuz kanalları hızlı ve etkin su tahliyesi sağlar.
 • B-Silent teknolojisi kullanılan Turanza T005 lastiklerinde, yol gürültüsünü en aza indirilerek sürücü konforunu artırırma desteklenmiştir.
 • Desenin tasarımı ayrıca ultra güvenlik sunar ve ıslak hava koşullarında suda kızaklama riskini önler.
 • Birbirine bağlantılı omuz blokları sayesinde sürekli ve güvenilir sürüş performansı sergiler.
 • Optimize edilmiş karkas yapısına sahiptir.

Tasarruf ve Avantaj

 • 195 50 16 TURANZA T005 Nano Pro-tech teknolojisine sahip yüksek oranda silika içeren bileşiği sayesinde eşsiz bir yakıt tasarrufu sağlar.
 • Çeşitli lüks otomobil üreticileri tarafından OE lastiği olarak tercih edilen Turanza T005 lastikler, uzun mesafeler altında ıslak performans, konfor ve yakıt ekonomisine özel olarak odaklanarak kaliteli, yüksek hızlı performans sunan 1.sınıf yaz lastiğidir.
 • Eşsiz çelik ve sert polyester takviye, CO2 (karbon) emisyonlarını ve yakıt tüketimini azaltmak için üstün bir kullanım ve daha düşük yuvarlanma direnci sağlıyor.

 • TESTLER

  TÜV SÜD
  4 ana rakip ile karşılaştırıldığında en iyi sonuçları Turanza T005 almıştır.

  • Sınıfının en iyi ıslak zemin fren mesafesi
   (rakiplerine göre ortalama 2.3 metre daha kısa fren mesafesi)
  • Sınıfının en iyi ıslak zemin viraj performansı
   (örn: 60 km/h ile giderken ıslak viraj testinde, rakipler ortalama 45.7 metre yarıçapında bir yörüngeyi seyrederken, Turanza T005 42 metre yarıçapında kalmayı başarmıştır)
  195/50R16 88V XL Bridgestone Turanza T005
  B A
  72
  Satıcı
  DOT
  Taksit ve Açıklama
  Fiyat
  Adet
  Satıcı 8.4
  Satıcı Puanı Nedir ?

  Satıcının siparişleri onaylama, kargoya verme, ürünün doğruluğu ve gelen sipariş adetini onaylama oranına göre hesaplanır.

  Satıcının puan detayını görüntüle
  2023
  4.200,44 TL
  8 adet
  Satıcı 8.3
  Satıcı Puanı Nedir ?

  Satıcının siparişleri onaylama, kargoya verme, ürünün doğruluğu ve gelen sipariş adetini onaylama oranına göre hesaplanır.

  Satıcının puan detayını görüntüle
  36/2023
  4.312,44 TL
  2 adet