Lastik Borsası Logo
Markalar
Model
Genişlik
Çap
Offset
Bijon Ölçüsü
Bijon Sayısı
Göbek Ölçüsü
Renk Kodu
Fiyata Göre

Şık tasarımlı çelik jant modelleri ve en çok tercih edilen jant markaları Borbet, CMS Jant, DJ Jant, Elit Jant, Kormetal, Rondell jant lastikborsasi.com’da. Jantlar aracın ilerlemesi için dönen parçalardandır. Jantlar performans, görünüm, konforlu sürüş deneyimi, yakıt tasarrufu konularında etkendir. Jant alacağınızda jant ölçüleri, bijon adedi, bijon aralığı ve merkez boşluğu gibi değerleri inceleyip,aracınıza uygun olanı almalısınız. Jant montajını mutlaka deneyimli ve alanında uzman kişilere mümkünse servise yaptırmalısınız. Aksi takdirde hem sürüş hem güvenlik sorunlarına sebep olabilir. Sürücüler genellikle araca daha sportif, daha şık bir görünüm kazandırmak için farklı model jantlar tercih etmektedir. Jant tipleri saç jant, replica jant ve çelik jant olarak üçe ayrılır. Çelik jantlar aynı zamanda alüminyum alaşımlı jant olarak da tabir edilir. 

Çelik Jant Fiyatları

Çelik jant fiyatları, jantın markasına, ebatına, modeline ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen 13 inç, 14”, 15 inç, 16 inc ve 17’’ jant ebatları için bir çok model ve farklı fiyat bulabilirsiniz. Lastik Borsası birçok jant toptancısının sisteme yüklediği fiyatları karşılaştırarak en uygun fiyatlı olanı size sunar. Jant takım yani 4 adet olarak satılmaktadır. Tekli jant alımları tedarikçinin elindeki stok adetine göre değişkenlik gösterebilir. lastikborsasi.com üzerinde kampanyalı ve indirimli jant bulmanız mümkündür. Jant fiyatları ve tedarikçiler her gün yenilenmekte, size en uygun fiyatlı jantlar listelenmektedir. 

Jant Ölçüleri

Jantlarda ölçü birimi inç (“) olarak ifade edilir.
Örneğin : 7.0X16" ET42 5X108
Tek tek açıklayacak olursak;
16 > Jant Çapı (inç)
7.0 > Jant Genişliği (inch)
42 > offset (mm)
5 > Bijon (adet)
108 > Bijon aralığı (mm)

 

ET değeri bazı jantlarda IS olarak da yer almaktadır. Bazı jant isimlerinde jantın renk kodu da kısaltma olarak yer almaktadır. 

Jant Markaları

Birçok jant markası arasında en kaliteli jant markaları lastikborsasi.com’da yer almaktadır. Bu jant markaları  Borbet, CMS Jant, DJ Jant, Elit Jant, Kormetal, Rondell Jant. Jant markaları arasında seçim yaparken beğendiğiniz model, jantın çelik mi saç mı olduğu, aracınıza ölçü olarak uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz.