Lastik Borsası Logo
Markalar
Mevsim
Taban Genişliği
Yanak Kesiti
Jant Çapı
Yük Endeksi
Hız Endeksi
XL Ekstra Yük
OEM Kod
Kat Sayısı
M + S
3PMSF
Fiyata Göre

Hafif Ticari Lastikleri

aramanız ile eşleşen 39 Sonuç bulundu.

205/75R16C 110R Pirelli WINTER CARRIER

Pirelli (2424300)
760,84 TL Satıcılar (1)

205/75R16C 110/108R VIKING WINTECH VAN

Viking (4701770000)
613,69 TL Satıcılar (1)
1 2

Hafif Ticari Lastik Fiyatları

Hafif ticari lastik fiyatları mevsim, kullanım bölgesi, kalite, marka özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Hafif ticari araç kullanıcıları günün büyük kısmını işi gereği araç içerisinde geçirmekte ya da şehirler arası uzun yolculuklar yapmaktadır. Bu sebeple hafif ticari lastikler seçilirken konfor, sessizlik, yakıt tasarrufu, fren mesafesi, uzun lastik ömrü vb özelliklerin tamamı göz önünde bulundurulmalıdır. Sürücülerin hem rahat bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlamalı hem de cebine katkı sağlamalıdır. İyi yol tutuşu, kolay manevra özelliklerine sahip lastikler tercih edilmelidir.  

Hafif ticari araç lastikleri üretilirken dayanıklı olması ve uzun ömür performansı sergilemesi planlanmaktadır. Bu doğrultuda yüksek hızda viraj hakimiyeti için dayanıklı omuzlar ve yüklü kullanımda dahi fren kabiliyeti sağlayan özel desen tasarımları ile üretilmektedirler. Bazılarında M+S yani kar ve çamur lastiği özelliğinde olup bu zeminlerde kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kat sayısı yani PR (Ply Rating) değeridir. 6PR, 8PR, 10PR, 12PR gibi değerler lastiğin yük kapasitesini gösterir, hafif ticari lastik alırken ruhsatta belirlenen yük miktarına göre bu kat sayısına dikkat etmelisiniz.   

Hafif ticari yaz lastiği, kış lastiği, 4 mevsim lastik seçenekleri mevcuttur. Hafif ticari lastik fiyatları değişkenlik gösterse de mevsim, marka ve kalite karşılaştırması ile karar verilmelidir. Sürücüler Michelin, Lassa, Bridgestone, Goodyear, Pirelli, Dunlop, Hankook gibi bilinen ana marka lastikleri sıklıkla tercih etmektedir. Yine bu üreticilerin alt markaları olan ve kalite / fiyat performansında sıyrılarak öne çıkan Debica, Dayton, Kormoran, Sava gibi markalar da hafif ticari araçlar için tercih edilmektedir.   

En çok kullanılan hafif ticari lastik ebatları 215/75r16c, 235 65 16 C, 205 75 16C, 195/75R16C, 205/65R16C, 225/65R16C, 185R14C, 195 R14 C. 

Hafif ticari kış lastiği zorunlu mu? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Evet kış lastiği takılması zorunludur ve bu kış lastiği takma tarihi resmi gazetede yayınlanmaktadır.  1 Aralık - 1 Nisan olarak belirlenmektedir. İndirimli ve kampanyalı kış lastiği fırsatları için lastikborsasi.com adresini takip edebilirsiniz.  

Websitemizde ürünleri listelediğinizde AB etiket değerleri de görüntülenmektedir. Türkiye’nin her yerinden binlerce lastik toptancısı sisteme ürünlerini yüklemekte ve siz de binlerce ürün arasından en ucuz olanları satın alma imkanına sahipsiniz. Sürüş rahatlığınızı ve performans beklentinizi ön planda tutarak en uygun fiyatlı hafif ticari lastiği seçimini kolayca yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme, ücretsiz kargo, taksitli ödeme ile güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.